Středisko ELIADA, Brno na zápase HC KOMETY Brno

Puk Dne 20. února 2014 jsme byli pozváni vedením klubu HC KOMETA Brno na přátelské utkání Komety proti HC Slovan Bratislava. 

Odvetného přípravného zápasu se stran Střediska ELIADA zúčastnili jak zástupci vedení a pracovníci organizace, tak i rodinní příslušníci našich klientů. O příjemné uvítání naší „fanouškovské enklávy“ v KAJOT Aréně se postaral člen organizačního výboru Fan klubu HC KOMETY Brno pan Michael Svoboda, který je současně ředitelem projektu Brno a jižní Morava bez hranic. V rámci tohoto projektu je umožněno setkávání sociálně či zdravotně znevýhodněných dětí s hráči Komety, včetně jejich účasti na zápasech a akcích hokejového klubu KOMETY Brno.

O skvělé zážitky v průběhu hokejového klání nebyla nouze. Byli jsme usazeni do V.I.P. zóny, společně s manželkami hokejistů, ale i s ostatními „V.I.P. diváky“ jako jsme byli my. Zápas jsme tak mohli prožívat společně s dětmi z Dětského domova Vídeňská, Brno, stejně tak jako s mladou paní Žižkovou (manželkou důrazného obránce Tomáše Žižky). Ani na průběžný přísun energie pro diváky v „naší“ fan-zóně nebylo organizátory zapomenuto, po každém vstřeleném gólu domácích se podávala čokoládka. K velké radosti zejména dětské části naší výpravy, to bylo již v jedenácté minutě zápasu.

Co se týče hokejového utkání jako takového: i navzdory tomu, že se jednalo o přátelský zápas, diváci Komety nenechali svůj tým na holičkách a téměř zaplnili hokejovou KAJOT Arénu. Byl k vidění ofenzivní, divácky atraktivní hokej, plný rychlých přechodů do protiútoku a střel na bránu. Po základní hrací době byl stav utkání 2:2, po gólech Čermáka (11. min, asistence Hanzlík) a Kempného (46. min, asistence T. Svoboda, Koreis) na straně Brňanů a Mikúše (12. min, asistence Mráz) s Brejčákem (43. min, asistence Vondrka) na polovici bratislavského soupeře. Oba celky se dohodly na vynechání prodloužení klasické hrací doby a proto byly na pořadu dne diváky nadmíru očekávané samostatné nájezdy. Za Slovan se trefil Bližňák, Šatan a Vondrka, za Kometu Čermák, Tomáš Svoboda a jediným nepřesným střelcem byl Jakub Koreis. Odvetné přátelské utkání tedy zvládl Slovan, jenž vyhrál v Brně 3:2 po samostatných nájezdech.

rozdělovač 600 x 10

Kometa

rozdělovač 600 x 10

Za Středisko ELIADA bych chtěla poděkovat celému vedení klubu HC KOMETY Brno, že nám umožnilo zúčastnit se tohoto sportovního svátku, jakým každý domácí zápas Komety bezesporu je. Zvláštní poděkování však patří panu Svobodovi, který se o nás po celou dobu staral a doplňoval průběh utkání bonmoty ze zákulisí světa českého extraligového hokeje.

autor článku: Mgr. Lucie Piňosová

 Nahoru