Pro milovníky dobrých filmů

Pěkný den všem. Tento měsíc mám pár tipů pro ty, kteří rádi relaxují u dobrého filmu . Všechny mají pár společných věcí. Všechny jsou inspirovány příběhy skutečných lidí, v každém z nich vystupuje člověk s handicapem, a každý z nich má v sobě něco opravdu hlubokého a krásného, každý z nich opravdu stojí za to!

Jarní filmový pás

rozdělovač 600 x 10

„Surfařka“ (2011)
Film režisérů Seana McNamary, Deborah Schwartzové, Douglase Schwartze a Michaela Berka.
Bethany Hamiltonová je nadějná surfařka se slibnou budoucností. Jejím snem je surfovat profesionálně, vyhrávat závody… Na Bethany ale jednoho dne z moře zaútočí žralok! Betany útok přežije ale… Bez jedné z končetin. Vzdá se Bethany svého snu? Nebudu předbíhat. Raději se na to podívejte. Mně osobně nejvíc oslovil konec .

„Nedotknutelní“ (2011)
Film byl inspirován životem Philippa Pozza di Borga.  Velmi zajímavým a poutavým způsobem vykresluje vztah mezi panem Phillippem , bohatým mužem s velmi těžkým postižením, a jeho asistentem Drisem – tochu víc „problémovým“ mladým mužem z předměstí.
Film přináší výbornou kombinaci realistického pohledu na život s postižením, opravdu vtipných scén a mnoha dalších věci, které tam člověk může najít.
Režie - Oliver Nakache a Éric Toledano

„Joni“ (1979)
Asi všichni známe takové to varování, že „se nám to může stát všem“… Může nás srazit auto, může nás pořádně kopnout elektřina, můžeme spadnout a hodně se uhodit… Lidské zdraví je velice křehké.
Film „Joni“ vykládá pravdivý příběh Joni Earecksonové, která jako mladá dívka v parném letním dni skočila do vody, patrně se o něco uhodila, a z vody ji již museli vytáhnout. Následkem jejího zranění je ochrnutí všech čtyř končetin. Joni se se svým zraněním první musela srovnat, naučit se s ním žít a velmi bojovat, aby zachránila poslední zbytky hybnosti, které jí zůstaly. Ale to, co se zprvu zdálo jako beznadějný případ, se Boží milostí stalo doslova zázrakem. Joni sice dnes nechodí, neběhá a rukama hýbe jen tak, jak jí to možnosti dovolí. Ale její vnitřní síla dodává radost a naději tisícům dalších lidí.
Režie tohoto filmu se ujal James F. Collier.
Za zmíňku také bezpochyby stojí, že hlavní roli hraje skutečná Joni Earecksonová.

rozdělovač 600 x 10

Jarní květinaTak to je prozatím vše . Přeji krásně strávený jarní čas .
Pavlína Skopalová

Nahoru