Aktuální a zajímavé


Projektové aktivity pokračují i v roce 2015 :)

 

PF 2015

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a hodně úspěchů v roce 2015.

 

Paparazzi

Nedávno jsme s kolegyní přišly ke klientům a současně s námi k nim přijeli dva sympatičtí pánové. Při předávání dětí nám tatínek jen narychlo stihl říci, že jeden je reportér a druhý fotograf, který bude při službě s námi a už nám byl fotograf za zády. 

 

Za peníze nekoupíš. Radost, sranda, energie i nářez.

Po dva sobotní večery dostali účastníci koncertů v Mahence předčasné vánoční dárky. 

 

Coming soon!

Vážení a milí, náš čas se pomalu naplňuje a předesíláme, že nové webové stránky  ( www.dorea-eliada.cz ) budou spuštěny do konce roku 2014. 

 

Tvořivý podzimní den

Je podzim, a tak jsem chtěla s klientkou namalovat něco v podzimních barvách. Nikdy však nevíte s úplnou přesností na co přesně má klient náladu. Jestli chce zrovna jen tak ležet, nebo chce koukat na TV, či si něco pěkného vytvořit. Tentokrát jsem zvolila tvoření, nicméně než jsme se dostaly k činnosti, která klientku opravdu zaujala, okomentovala každou začínající činnost po 5 minutách nelibým projevem “hučením“, což je u klientky běžné sdělení, že jí to nebaví nebo to nechce dělat. Nakonec jsme však s maminčinou podporou zvítězily.

 

Práce asistenta v kostce

Služby s klienty bývají velice různé. Každá služba je bližším poznávání klienta a asistenta navzájem, neustále se dozvídáme víc a víc jeden o druhém. Je to o předávání si informací jeden druhému. 

 

Hledá se sociální pracovník

Středisko ELIADA Brno, hledá pro terénní práci v rodinách s dětmi a mladými lidmi se zdravotním postižením nového člena týmu na pozici sociální pracovník.

 

AKTIVIZAČNÍ TECHNIKY PRO OSOBY S TĚŽKÝM A KOMBINOVANÝM POSTIŽENÍM

Vždycky pro mě bylo určitým způsobem těžké, když jsem se ve své praxi setkala s dítětem nebo dospělým s těžkým postižením. S postižením, které člověka opravdu omezí, znemožní mu běžný pohyb atd. Všichni chceme, aby tito lidé mezi námi prožili pokud možno co nejvíc normální život. Coby myšlenka je to fajn. Dobře se o tom mluví. Já se ale vždycky uvnitř sebe ptám „JAK?“ „Co mám JÁ udělat?“ Není úplně lehké na tuto otázku odpovědět. 

 

Středisko ELIADA píše již 6 projekt v roce 2014!

Proč být aktivní a nespoléhat pouze a jenom na financování z Ministerstva práce a sociálních věci, Magistrátu města Brna a Jihomoravského kraje. Trochu odlišná odpověď z pohledu střediska ELIADA: „ Páč je našim hobby shánět peníze a tím dokázat, že není nutné být plně závislý na státních dotacích“. 

 

Jak nevyhořet

Nedávno mne zaujalo povídání známého českého psychiatra Maxe Kašparů o tom, co dělat, abychom nevyhořeli. Tedy budovat si jakýsi šestistěn ve svém životě. O toto povídání bych se s Vámi ráda podělila, zde je přepis oné přednášky. 

 

Veřejná sbírka na pomoc rodin dětí se specifickými potřebami - PANENKA BERTA A PANÁČEK HUGO

Smyslem prodeje panenek je získat finance potřebné k realizaci doplňkových aktivit souvisejících se začleňováním rodin dětí a dorůstající mládeže s těžkým zdravotním handicapem do společnosti. 

 
1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Nahoru