„Něco víc“

Obloha a les Bolest, utrpení, nemoc … Toto nejsou moc oblíbená slova. Znamenají něco, čemu se většinou snažíme v životě vyhnout. Přejeme sobě, svým blízkým a všem kolem raději radost, štěstí zdraví. Všichni známe tu snad asi nejpoužívanější přející frázi „Hodně štěstí, zdraví…“ nebo „Hlavně to zdravíčko“. Přesto se mezi námi jen těžko najde někdo, kdo by se v životě nesetkal s bolestí, utrpením, nemocí…

Přiznám se, že patřím mezi ty, co bolest a utrpení znají dosti osobně. Provází mně od prvních dnů mého života. Zažila jsem i takové chvíle, kdy jsem se ptala: „Proč?“ „Proč zrovna já?“ „Proč tolik bolesti?“ Znám ty pocity, kdy už se vám ani nechce jít dál, znovu se zvednout, znovu bojovat. Ale když se podívám zpět, na každý vybojovaný boj, vím, že každý z nich má pro mne obrovskou cenu. Na každém z nich jsem se naučila něco, co bych se nikde jinde naučit nemohla. Každý z nich mi umožnil víc vyrůst, dozrát.

Nebe plné barev


Dnes vím, že stojí za to se nevzdat! Stojí za to, všechno projít a ptát se „co mně může naučit tahle situace“ a „co mi tahle těžkost může dát“.  A opravdu každá situace může něco dát.
A tak vás všechny chci moc povzbudit. Ať už procházíte čímkoliv. Nevzdávejte se! Vždycky je tu něco víc!
Přeji vám ne to, abyste neprocházeli těžkostmi, ale abyste z každé situace dokázali vytáhnout to nejlepší. Abyste se vždycky dívali dál než jen na to, co je vidět na první pohled, a abyste se radovali z maličkostí. Kéž jsou pak ty maličkosti jako paprsky Slunce, co prosvítají skrze mraky .
Moc doporučuju podívat se taky na následující odkazy. Člověk, který v nich vystupuje, je živoucí zázrak. Kéž je vám to k povzbuzení a k radosti přes všechny prožívané trable .

Krev i na obloze

 

http://www.youtube.com/watch?v=3XqypfUZp1Y
http://www.youtube.com/watch?v=07BXwyzbk3s

Nikdy se nevzdávejte! Stojí to za to .
Vaše Pavlína Skopalová

Nahoru