Hudební koncerty v Mahenově divadle - Laco Deczi & Celula New York 2014

Významný slovensko-americký trumpetista, skladatel a kapelník s romskými kořeny Laco Deczi se narodil roku 1938 na jižním Slovensku. V roce 1962 odešel z Bratislavy do Prahy, kde působil až do své emigrace v roce 1985. Od roku 1986 žije ve Spojených státech amerických, kde je frontmanem kapely Celula New York. 

Laco Deczi

Zájem o hru na trumpetu projevil už na základní škole. V roce 1967 založil formaci Jazz Celulla, kde postupně hrál s Laco Troppem, Svatoplukem Košvancem, Josefem Vejvodou, Karlem Růžičkou nebo Petrem Králem. V tomto období byl vybrán do tehdejšího reprezentativního uskupení Czechoslovak All Star Band. V sedmdesátých letech se stal členem Jazzového orchestru a Tanečního orchestru Československého rozhlasu. Nahrál několik sólových alb, mezi neznámější patří „Sentimental Trumpet“ v doprovodu smyčcového orchestru. Jako sólista se zúčastnil nahrávání desky „Jazz Goes To Beat“ Václava Zahradníka nebo „Jazz ze studia A“. Ještě před emigrací nahrál duety s kytaristou Zdeňkem Šárkou Dvořákem a složil velké množství hudby k filmům, mezi nejznámější patří Kalamita režisérky Věry Chytilové z roku 1981.

Laco Deczi 2

V USA vystupoval s velkou řadou skvělých jazzových muzikantů, jako jsou Elvin Jones, Bill Watrous, Junior Cook, Dave Weckl a Sonny Costanzo. Se svou kapelou pravidelně koncertuje v oblasti států New York a Connecticut.

Dohromady má Laco Deczi na kontě již před dvacet alb a video nosičů. V roce 2005 vyšlo živé album „Jazz na Hradě“. V letech 2009 a 2010 vystupoval na festivalech Rock for People, Colours of Ostrava a Sázavafest.

Nezbývá, než Vás srdečně pozvat na mimořádné hudební vystoupení trumpetisty Laca Decziho, jeho kapely Celula New York (USA) a jejich exkluzivního hosta Chrise DePino (foukací harmonika) dne 13. 12. 2014 od 19 hodin v Mahenově divadle.

Vstupenky v ceně od 390 do 99 Kč zakoupíte na pokladnách Národního divadla Brno nebo na webových stránkách divadla.

Trumpeta: Laco Dezci

Klávesy: Jan Aleš

Basová kytara: Michael Krásný

Bicí: Vaico Deczi

Nahoru