Brněnští kanci aneb příjemná odpolední procházka

Divočáci v oboře Máte doma spoustu starých, tvrdých rohlíků a nevíte co s načatou nedělí? 

I když venku třeba trošku poprchá nebo nesvítí sluníčko, v Brně Bystrci na vás každý den čeká spousta stále hladových a kamarádských kanců, kteří jsou zvědaví na každého návštěvníka.
Pokud máte dost odvahy, nebojte se je navštívit!!

Není se čeho bát, pašíci si sice v Bystrci vesele chrochtají (a není jich tam málo), ale od diváků je dělí pletivo s mřížkami akorát tak velkými, aby se přes ně dal prostrčit kus jablka, suchého chleba, mrkev nebo dychtivý prasečí rypák. No, je to zajímavá podívaná.  Nebudete věřit, tak rychle udělat pár fotek - kanci se ani nehnou, ostatně jsou na přítomnost fotoblesků zvyklí, znamenají pro ně totiž příslib jídla.

Jak tam: tramvají 1, 3, 11 nebo trolejbusem č. 30 vystoupit na zastávce Podlesí. Dále přejít most přes řeku a pokračovat rovně. Směr se dá vysledovat i dle šipek, které ukazují k hospůdce Pohoda - ta totiž stojí na začátku vstupu do obory. Jedná se spíše o občerstvovací místo, kde si můžete dát klobásu a pivo v takové dost průměrné kvalitě.
Po asi 20 minutách dojdete k rozcestníku na místě zvaném Vrbovec, kde si můžete vybrat, kam půjdete dál. Pokud chcete vidět pašíky, půjdete rovně asi dalších 20 minut.

Suma sumárum: příjemný výlet tak na 2 hodiny i s krmením pašíků a opravdu krásná obora. Brno je pravděpodobně jediné město v ČR, ne-li v celé Evropě, kde něco takového můžete spatřit. A ne každý turista musí nutně vyhledávat jen katedrály, muzea a galerie.

Divočáci v oboře

autor článku: Eva Lazarová

Nahoru